Як підтримувати фруктово-овочевий стенд?
Як підтримувати фруктово-овочевий стенд?
2021-04-22

Як точно оцінити якість фруктів та овочів? Чому помідори краще виглядають із зеленим або жовтим перцем? Чому для освітлення стенду використовують лише біле світло? Куди покласти мішки? Які овочі та фрукти повинні блищати, а які слід нарізати перед продажем? Чому варто розміщувати огірки в ящиках горизонтально?

І далі. Чому етилен смертельний для деяких продуктів? Чому «велика кількість продає велику кількість»? Коли найкращий час для прибирання стенду? Які продукти потрібно помістити в холодильник на ніч? Чи слід мити овочі з арахісу? Коли пластикові макети фруктів та овочів стануть у нагоді? Якщо сумніваєтесь, читайте далі. Щоб овочі та фрукти виглядали добре і спонукали купувати, вони мають бути здоровими та свіжими.

Початковим кроком для забезпечення належної якості цього виду продукції є належним чином отримана доставка. Якщо працівник не виявляє старанності з цього приводу, він або вона може з самого початку піддавати магазин ризику. Навіть найменші пошкодження та синці прискорюють дозрівання овочів та фруктів, що призводить до швидшого гниття та скорочує термін їхнього зберігання. Крім того, якщо пошкоджений товар є одним із корисних продуктів, це негативно впливає на них. Як результат, через короткий час усі яблука або помідори поряд зіпсовані. Прийнявши доставку, усі товари мають ретельно контролювати за якістю та кількістю.

Критерії оцінки якості

Ми можемо розрізнити чотири основні критерії оцінки якості: зовнішній вигляд (ми оцінюємо колір і форму, характерні для товару або сорту), бездоганність (чи не має виробів проколів та тріщин, видимих ​​ознак хвороби та старіння), однорідність (однорідний колір, розмір і форма) і зрілість (колір, соковитість і твердість). Ми оглядаємо не тільки верхню частину коробки, але випадковим чином переставляємо всі артикули в упаковці, адже часто в самому низу нас чекають «сюрпризи».

Кількісний контроль

Це наступний етап. Ми виконуємо це в присутності постачальника, записуючи будь-які невідповідності в замовленні або в інший, спеціально підготовлений документ. Якщо товари вже приймають згідно з правилами, слід подбати про те, щоб продукція зберігалася належним чином, що збільшує її термін служби. Особливу увагу слід приділити тим продуктам, які виробляють етилен. Овочі та фрукти, чутливі до цього вуглеводню, не повинні міститися у безпосередній компанії продуктів, що його виробляють. Ще одним важливим фактором продовження терміну придатності є ретельне поводження з асортиментом.

Завдання для персоналу

Якщо магазин невеликий, а персонал не закріплений за певним відділом, керівник повинен щодня призначати особу, яка відповідатиме за плодоовочевий стенд. Такий працівник має постійно контролювати відділ. Важливо окропити продукти чистою водою, стежити за порядком, оновлювати маркування цін, перевіряти свіжість та вибирати асортимент, який відповідає знижкам. Якщо бракує товарів, недоліки слід заповнювати якомога швидше. Коли на складі більше немає певного товару, переставте коробки так, щоб не було порожніх місць, пам’ятаючи правило FIFO – перший вхід, перший вихід та принцип: «велика кількість продає велику кількість». Слід також постійно поповнювати запас мішків для пакування овочів та фруктів. Клієнт завжди повинен мати вільний доступ до них. Не менш важливо підтримувати чистоту навколо ваги. Навряд чи хтось вирішить купувати, якщо йому доведеться зважувати товар на брудних вагах.

Зберігання

Умови зберігання продуктів мають ключове значення для підтримки якості. Готуючи стенд наприкінці дня, ми починаємо з того, що беремо в холодильник делікатні овочі – гриби, салат, китайську та італійську капусту, броколі, цвітну капусту, моркву та овочі. Ми також не залишаємо у торговому залі продукти, які були розрізані. Якщо потрібно, ми доповнюємо представлення найбільш довговічних асортиментів: картоплі, цитрусових, яблук та білокачанної капусти.

Вироби, що залишилися на полицях, накриваємо підготовленою для цього чорною фольгою або картоном. Ми робимо це серед іншого з картоплею, щоб вона не зеленіла, та з цибулею та бананами, щоб вони не втрачали вологу. Ми починаємо прибирати відділ лише після того, як магазин закритий та останній клієнт пішов. Неприпустимо, що клієнт не може придбати товар, який ми маємо на складі.

Принципи впливу

Іншим аспектом, який суттєво впливає на збільшення товарообігу, є правильна експозиція. Я навіть ризикну сказати, що правильне розташування продуктів на полиці важливіше, ніж їхній здоровий вигляд. Однак варто пам’ятати, що покупцеві, якого спокушає не свіжий, але красиво виставлений товар, буде вдвічі відмовлено відвідувати магазин. По-перше, вони почуватимуться обдуреними, а по-друге, вони вважатимуть, що всі товари в цьому закладі застарілі. Ось чому стільки акценту слід робити на найвищій якості.

Чистота впливу

Це один з основних принципів виставки. Особливо це стосується земляних овочів: картоплі, моркви, селери або петрушки, які постійно засипають ґрунтом. Щоб максимізувати довговічність цих виробів, не мийте їх. Але слід також пам’ятати, що пісок і грудочки ґрунту на овочах, запилених та піщаних контейнерах, залишки землі, листя або шматочків на полицях дуже негативно впливають на покупця. Пластикові пакети також повинні мати своє місце – це дозатор. Пластикові пакети, що лежать прямо на продуктах, не заохочують робити покупки.

Як групувати?

Основним правилом для групування фруктів та овочів є «Достаток свіжості». Товари мають бути розташовані так, щоб вони «манили своєю свіжістю». Ситуації, коли на полицях з’являються «дірки», неприпустимі. Якщо товарів більше немає в наявності, ящики слід негайно переставити – так, щоб достаток усе ще було видно. Тому добре мати кілька шматочків пластикових фруктів та овочів, з яких ми можемо влаштовувати цікаві виставки, поповнюючи дефіцит товарів для наступної доставки.

Одне з найкращих місць для викладання фруктів та овочів – зона безпосередньо біля входу (це стосується магазинів самообслуговування). Створення відділу слід планувати на етапі проектування об'єкта. Стійки мають бути влаштовані так, щоб клієнт міг вільно дістатися до товарів, які його цікавлять. Це зменшить втрати, оскільки покупці не будуть переставляти товари.

Велике поле, щоб похизуватися

Овочі та фрукти завдяки різноманітності форм, кольорів та фактур є вдячним матеріалом для складання цікавих та привабливих виставок. Щонайперше важливо підкреслити їхню природність. Продукти, що мають гладку поверхню (наприклад, помідори, огірки або перець), мають блищати. Кавуни та дині добре виглядають, якщо хоча б частково їх розрізати на половинки або чверті (поверхню м’якоті слід захистити від висихання тонкою прозорою фольгою). З іншого боку, салатні та листяні продукти слід регулярно окроплювати, оскільки таким чином вони набувають вигляду свіжості «просто із саду». Своєю чергою огірки в контейнерах слід розміщувати горизонтально, оскільки тоді вони утворюють рівні ряди і виглядають дуже естетично.

Колір має значення

При складанні вітрини слід визначати кольорову близькість товарів у межах певного виду, тобто від зеленого, через жовтий до червоного (наприклад, перець, яблука). Варто пам’ятати, що окремі види слід виділяти для отримання різноманітних кольорів – наприклад, редиска помітніша із зеленим або жовтим перцем, ніж із червоним, а помідори виглядають вигідно з огірками. Ви також можете створити цікаві та привабливі композиції з різних видів продуктів, наприклад, розташувавши пучки редьки та навколо головки салату.

Світло – твій друг

Світлі акценти відіграють дуже важливу роль у створенні привабливої ​​експозиції. Їх використовують для всієї категорії, з найкращими результатами для тих товарів, які мають гладку, відполіровану поверхню (яблука, сливи, помідори, перець тощо). Єдиним світлим кольором, який використовують для освітлення цієї категорії, є білий. Мета акцентного освітлення – підкреслити природний вигляд фруктів та овочів. Жовте, червоне, зелене або синє світло може спотворити зображення, створити неприродний вигляд і знеохотити клієнтів.

Не менш важливим є оточення стенду, засноване на принципі взаємодоповнення потреб. Гарне сусідство для свіжих фруктів та овочів – це ті самі консервовані, сушені продукти та спеції.

 

Сокальський Сергій, керівник групи Овочі та Фрукти мереж “Наш Край”|SPAR