Як digital інструменти допомагають продуктовому магазину?
Як digital інструменти допомагають продуктовому магазину?
2021-01-15

Digital - маркетинг (цифровий маркетинг) - це термін для позначення маркетингу товарів та послуг, які використовують цифрові технології, інструменти, канали для залучення цільової аудиторії та її утримання.

Digital - маркетинг включає в себе масу тактик, методів, засобів просування товарів, послуг, брендів.

До основних інструментів Digital - маркетингу відносять:

 1. SEO (search engine optimization) - це процес оптимізації сайту під пошукові системи, з ціллю підняття позиції сайту у результатах пошукової видачі пошукових систем за певними запитами користувачів.

До основних факторів ранжування сайту в Google:

 • внутрішня оптимізація сайту (комплекс робіт безпосередньо на сайті):

  • структура

  • title

  • description

  • заголовки h1-h3

  • унікальність контенту на сайті та його оптимізація

  • robots.txt

  • sitemap.xml

  • адаптивність та кросбраузерність

  • швидкість завантаження сайту

  • внутрішня перелінковка тощо

 • зовнішня оптимізація сайту (комплекс заходів поза сайтом) - збільшення кількості та якості посилань на сайт.

2. SMM (social media marketing) - комплекс заходів для просування товарів, послуг, брендів через соціальні мережі.

Для просування компанії не завжди використовують суперпопулярні соцмережі на кшталт Instagram або Facebook. Часто SMM-спеціаліст вибирає більш нішеві майданчики, де з більшою ймовірністю можна знайти цільову аудиторію.

Обов'язками SMM-спеціаліста є:

 • Розробка медіаплану публікації

 • Створення, розробка контенту для соцмереж

 • Слідкувати та реагувати на інфоприводи

 • Аналізувати ефективність соцмереж. Як зростає кількість підписників сторінки, чи збільшується кількість клієнтів із соцмереж, дохід від соцмереж.

 • Налаштування платної реклами у соцмережі (зазвичай це робить окремий спеціаліст таргетолог)

3. Контент-маркетинг - комплекс заходів спрямованих залучення цільової аудиторії за рахунок створення по поширення корисної інформації.

Контент-маркетинг допомагає будувати довгострокові взаємини з цільовою аудиторією. З його допомогою залучають потенційних клієнтів і утримують існуючих. Сайти, у яких є блог, залучають на більше органічного трафіку.

Найважливіше для контенту бути корисним!

Коли користувачі читають ваші інформаційні матеріали,краще дізнаються вас і вашу компанію, починають вам довіряти і поступово стають вашими клієнтами.

4. Контекстна реклама - комплекс заходів спрямованих на показ рекламного оголошення відповідно до змісту інтернет сторінки вручну або автоматично, може бути у вигляді банера або текстового оголошення.

Контекстна реклама показується в пошукових системах, на різних сайтах, в мобільних додатках і на інших ресурсах.

Перевагами контекстної реклами є цільова аудиторія (великий функціонал рекламних систем надає безліч інструментів, що дозволяють звернутися до користувачів, які в вас зацікавлені) та швидкий результат (контекстна реклама починає працювати вже з моменту її запуску, і ви відразу бачите віддачу у вигляді дзвінків і продажів).

5. Email-маркетинг - це способів просування товарів, послуг, брендів через email. 

Запорука успіху Email-розсилки та ефективності email стратегії - якісна база підписників. Ви досягнете успіху тільки в тому випадку, якщо будете спілкуватися з людьми, яким цікавий ваш товар, послуга, бренд. Список розсилки може включати не тільки адреси, але і імена, країну і місто, дату народження і будь-яку іншу інформацію. Надалі ви будете створювати персоналізовані, тригерні, релевантні кампанії на основі цих даних.

6. SERM (search engine reputation management) - комплекс заходів, що дозволяє змістити негативну інформацію у пошуковій видачі та позитивно, ефективно представити бренд. Простіше кажучи, під цим терміном розуміється ряд заходів, які спрямовані на створення позитивного образу компанії в очах потенційних клієнтів.

SERM передбачає роботу з форумами та соцмережами, розміщення новинного і іміджевого контенту, робота з відгуками тощо.

Digital - маркетинг (цифровий маркетинг) має безліч інструментів ми коротко розглянули основні. У час карантину використання Digital-інструментів є необхідністю для кожного бізнесу. Все більше і більше компаній переходить в онлайн, тому розвиток компанії онлайн буде запорукою успіху.

Олександр Дідицький, провідний менеджер з маркетингу Інвестиційної Групи VolWest Group