Підготовка до школи – це додатковий міні-сезон у супермаркеті
Підготовка до школи – це додатковий міні-сезон у супермаркеті
2021-08-16

Останні тижні літа змушують покупців приходити в супермаркети цілеспрямовано, адже підготовка дітей до школи – це окрема стаття витрат у сімейному бюджеті.

Перший клас – це новий етап у житті батьків та їхнього чада. У першому класі для дитини відкривається дивовижний світ школи. Хоча перші етапи соціалізації проходять ще в дитячому садку. Саме в шкільні роки малюк вчиться відповідальності, пунктуальності і іншим «дорослим» якостям.

Для багатьох цей перехідний період проходити непросто, адже висидіти цілий урок за партою справді складно, особливо коли тобі всього сім або й шість років. Щоб дитині було простіше адаптуватися до нових умов і колективу, рекомендуємо зацікавити її. І в такій ситуації немає нічого більш ефективного, ніж якісне і симпатичне шкільне приладдя. З одного боку, спеціальні дитячі канцтовари для школи дозволяють дитині відчути всю значимість ситуації, а з іншого – порадують її красивими зображеннями і яскравими фарбами.

Пропозицій на ринку канцтоварів дуже багато, на чому зупинитись і що вибрати?

Перша важлива покупка – це рюкзак. Він має бути якісним, функціональним і безпечним. Важливу роль відіграє зовнішній вигляд: краще, щоб школяр сам вибрав дизайн рюкзака. Для початкової школи краще за все придбати саме ранець, адже він має жорсткий (твердий) каркас. Добре виконана ортопедична спинка – це обов’язкова умова. Вона повністю повторює анатомічну будову спини дитини, добре прилягає до неї, підтримує правильну поставу. Лямки ранця мають регулюватися, щоб можна було розмістити його на рівні спини. Рівномірне навантаження запобігає порушенню постави та іншим проблемам із здоров’ям. Аксесуар має бути пошитий з якісної та екологічно чистої тканини. Важливі вимоги матеріалу – міцність, довговічність, стійкість до вологи та бруду. Надійність виробу також забезпечує подвійний шов, а комфортне використання – хороша фурнітура. Якщо передбачається, що першокласник самостійно ходитиме до школи та зі школи додому, можна розглянути варіант із придбанням рюкзака на коліщатках із довгою ручкою. Возити його буде набагато легше, ніж носити на плечах.

Після вибору рюкзака або ранця можна переходити до його наповнення

Пенали можуть продавати вже наповненими або порожніми. Перший варіант доволі зручний і має базовий набір – це найнеобхідніші канцтовари для школи, які можуть знадобитися дитині під час навчання. Якщо плануєте купувати письмове приладдя окремо, варто підібрати порожній пенал, тобто без наповнення.

  • Простий і функціональний варіант – пенал у вигляді косметички. Він має одне або кілька відділень, найчастіше закривається на блискавку. Текстильні моделі мають м’яку форму й компактний розмір: можна помістити найнеобхідніші речі. Для дитини може бути не дуже зручним, адже не завжди виходить швидко знайти потрібну ручку або олівець.
  • Зручніша модель – пенал на блискавці, що розкривається як книга, на 180 градусів. Він може мати одне-чотири відділення. Канцелярське приладдя в ньому закріплюється еластичними гумками. Такий варіант зручний тим, що все потрібне знаходиться у швидкому доступі.
  • Ще один варіант пенала – металевий або пластиковий бокс (коробка) для письмового приладдя. Він не поглинає бруд і вологу, а в разі забруднення виріб достатньо протерти вологою серветкою. За відсутності фіксації ручок та олівців усередині пенала він може створювати багато шуму під час уроку.

Пенал, як і інші шкільні канцтовари для першого класу, потрібно вибирати разом із майбутнім школярем. Не забувайте враховувати його побажання до вигляду та конфігурації виробу.

Яке письмове приладдя обрати для першокласника у школу?

Перші у списку – прості олівці. Саме чорнографітними олівцями зараз пишуть школярі протягом майже всього першого класу. Олівець може мати звичний усім дерев’яний корпус, який потрібно періодично підточувати.

Тому відразу варто вибрати ще  й стругачку з контейнером, щоб сміття не розліталося по парті. Як варіант, можна купити механічний олівець із запасними грифелями (для нього стругачка не потрібна). Для будь-якого олівця знадобиться  гумка. Вона має бути доволі м’якою, еластичною, із гладкою поверхнею.

Для поступового привчання школяру в першому класі знадобиться також ручка. Краще за все уточнити у вчителя, чи є певні вимоги до ручок. У деяких школах, наприклад, забороняють користуватися ручками «пиши-стирай». Якщо ж ніяких конкретних рекомендацій навчальний заклад не дає, вибір ручок доволі великий: кулькові, гелеві, масляні, з автоматичним механізмом подання стержня. Дуже зручні тригранні ручки. Писальний вузол повинен робити рівну та плавну лінію, м’яко рухатися.

Також потрібна невелика лінійка. Вона може бути пластиковою, залізною, дерев’яною у білому або кольоровому виконанні.

Які зошити знадобляться першокласнику?

Купуючи канцтовари для школи, не забувайте про зошити. У першому класі діти користуються зошитами у косу лінію та у клітинку на 12–18 аркушів. Не потрібно купувати їх надто багато, хоча на більшій кількості можна заощадити, якщо придбати пакуванням по 20–30 штук. Зошити все рівно знадобляться ще й у наступному році.

При виборі зошитів зверніть увагу на щільність аркушів. Вона має бути в межах 60–80 г/м². Так написане на одному боці аркуша не просвічуватиме на інший. Папір не має бути дуже білим, адже сильний контраст із текстом призводить до швидкої втоми очей дитини й може спричинити погіршення зору. Але лінії мають бути чіткими й рівними.

Для першого класу також потрібно придбати нотний зошит для уроків музики. Першокласникові не обійтися і без папки, яка збереже охайний вигляд усіх зошитів. Ще не завадить потурбуватися про обкладинки: їх треба купити і для зошитів, і для підручників.

Чи потрібний щоденник у першому класі, краще запитати у вчителя. На початку навчання дітям не ставлять оцінки, але можна вже почати привчати школяра записувати розклад занять. За сучасною програмою першокласники ведуть щоденник вражень, для якого можна підготувати зошит із твердою обкладинкою або зручний блокнот.

Що купити дитині на урок малювання в школі?

Для творчих занять першокласнику знадобляться такі шкільні канцтовари.

Альбом для малювання  – важливу роль відіграють якість і щільність паперу. Надто товсті варіанти можуть бути громіздкими, тонкі швидко закінчуються, тому краще вибрати щось середнє за кількістю сторінок.

Кольорові олівці – вони мають бути міцними, виготовленими з якісної деревини, зі стійким до ударів грифелем, легко заточуватися й залишати яскравий слід.

Фломастери – краще віддати перевагу варіантам на водній основі, такі фломастери довговічніші, а забруднений одяг легко відіпрати.

Фарби акварельні та гуаш – достатньо вибрати базові набори на шість-дванадцять кольорів.

Пензлик, склянка-непроливайка  – пензлики варто вибирати різної товщини.

Палітра – зручне приладдя для змішування фарб теж може знадобитися у школі, але краще запитати про це вчителя.

Крім вище перерахованих позицій, під час уроків малювання першокласник використовуватиме також альбом із друкованою основою. Таку продукцію дітям роздають у школі.

Що потрібно придбати для уроків праці в першому класі?

Як і на малюванні, під час уроків праці дитині знадобляться деякі особливі канцтовари для школи. Заздалегідь не завадить придбати такі речі.

  • Ножиці дитячі – мають бути із заокругленими краями, інколи із додатковим пластиковим захистом. У деяких варіантів є спеціальна пружина, що допомагає розводити леза після зведення.
  • Клей – має бути нетоксичним, без різкого запаху, з безпечним складом на основі PVA або PVP. На вибір є кілька варіантів у вигляді баночки зі спеціальним дозатором або пензликом або клей-олівець у формі стіку.
  • Кольоровий папір – набір повинен мати основні кольори. З надто тонким папером складно працювати, з високою щільністю – важно розрізати, тому потрібно підібрати щось середнє.
  • Картон – краще за все придбати пару наборів білого та кольорового картону формату А4.
  • Пластилін – бажано купити комплект із 10–12 кольорів. Восковий пластилін м’якіший, його легше розминати в руках. Для занять також знадобляться дощечка і снек.
  • Не варто забувати і про папку для праці. Вона допоможе зберігати в порядку потрібне канцелярське приладдя. Папка може закриватися на липучку або за допомогою еластичної гумки. Найчастіше вона має формат А4, тому треба переконатися, що вона без проблем поміститься у ранці. Хоча в деяких школах такі папки постійно зберігаються у класі.

Найважливіші шкільні аксесуари: що ще знадобиться школярику

Вибравши канцтовари для першого класу, роздивіться також на важливі для майбутнього школяра аксесуари. Серед них пляшечка для води або термос, якщо плануєте давати дитині з собою теплий напій. Також не завадить вибрати ланч бокс для повноцінного обіду або корисних перекусів у школі.

У більшості шкіл після приходу з вулиці діти мають перевзуватися у змінне взуття. Для таких випадків краще за все купити спеціальну сумку для взуття. У ній можна носити і кросівки для уроків фізкультури. Деякі виробники пропонують комплекти з ранця, сумки й пенала, виконані в одному стилі.

Спеціальні аксесуари здатні полегшити життя першокласника і вдома. Облаштовуючи дитяче робоче місце, не завадить придбати розклад занять і настільний пенал для організації письмового приладдя на столі або парті. Ще один зручний предмет – підставка для книг. Вона заощаджує місце і допомагає розмістити текст на рівні очей дитини.

Купувати шкільні канцтовари краще за все в одному магазині – так можна заощадити час і зберегти нерви. Не варто відкладати шопінг на останній день літа, інакше є всі шанси потрапити до натовпу схвильованих батьків. Вибирати будь-яке приладдя потрібно з дитиною, адже саме їй ним користуватися. І цей вибір мають забезпечити саме наші магазини. Хоча вони не вузькоспеціалізовані, але все потрібне у них є.

 

Сергій Андрощук, керівник групи “Промислові товари” мереж “Наш Край”|SPAR