Коли майбутнє вже тут: як GPT-чат змінює правила E-Commerce
Коли майбутнє вже тут: як GPT-чат змінює правила E-Commerce
2023-03-28

В електронній комерції взаємодія з клієнтами є надзвичайно важливою. Кожен успішний бізнес знає, що задоволені клієнти - це ключ до успіху. У світі, де люди стають все більше залежними від технологій, використання штучного інтелекту в комунікації з клієнтами стає все більш популярним. В останні роки з'явилися різні інструменти штучного інтелекту для електронної комерції, одним з них є GPT-чат.

У цій статті ми розглянемо, що таке GPT-чат, як він працює і як його можна використовувати в E-Commerce.

Що таке GPT-чат?

GPT (Generative Pre-trained Transformer) - це модель штучного інтелекту, яка здатна зрозуміти і генерувати людську мову. Ця модель була створена компанією OpenAI і стала дуже популярною в останні роки.

GPT-чат - це інтерфейс, який використовує GPT-модель для взаємодії з користувачами. Це означає, що GPT-чат може зрозуміти запит користувача і згенерувати відповідь, яка буде звучати, як будь-яка інша відповідь людини.

GPT-чат можна використовувати в E-Commerce для покращення взаємодії з користувачами, ось декілька способів:

1. Відповіді на запити користувачів

GPT-чат може використовуватися для відповіді на запити користувачів. Коли користувач заходить на сайт, він може побачити кнопку чату, яка дозволяє зв'язатися з представником компанії. Замість того, щоб зв'язуватися з живою людиною, користувач може спілкуватися з GPT-чатом.

2. Пошук продуктів

GPT-чат може використовуватися для пошуку продуктів на сайті. Користувач може задати запит, наприклад "пошук ноутбуків з потужним процесором", і GPT-чат зможе знайти відповідні продукти на сайті.

3. Рекомендації продуктів

GPT-чат може використовуватися для рекомендацій продуктів на основі потреб користувача. Наприклад, якщо користувач шукає ноутбук для ігор, GPT-чат може запропонувати декілька моделей ноутбуків з високопродуктивними графічними картами та потужними процесорами, які підходять для геймерів.

4. Оформлення замовлення

GPT-чат може використовуватися для оформлення замовлення користувача. Після того, як користувач вибрав товар, GPT-чат може запропонувати заповнити форму замовлення, яка дозволить зберегти час користувача.

5. Підтримка клієнтів

GPT-чат може використовуватися для надання підтримки клієнтам. Користувач може звернутися з питаннями про товар або послугу, і GPT-чат може надати відповідь на ці питання. Якщо користувач має проблеми з товаром, GPT-чат може допомогти вирішити ці проблеми.

6. Персоналізація

GPT-чат може використовуватися для персоналізації взаємодії з користувачем. Наприклад, якщо користувач купує товари для дому, GPT-чат може запропонувати рекомендації для товарів, які підходять для його дому.

Переваги використання GPT-чату в E-Commerce

1. Покращення користувацького досвіду

GPT-чат може допомогти покращити користувацький досвід, оскільки користувач може отримати відповіді на свої запитання в режимі реального часу. Користувач не повинен чекати, поки жива людина буде вільною, щоб отримати відповіді на свої запитання.

2. Ефективність роботи

GPT-чат може допомогти зменшити навантаження на живих операторів техпідтримки, оскільки частина питань може бути вирішена за допомогою автоматизованого чат-боту. Це дозволяє більш ефективно використовувати час живих операторів на вирішення складніших проблем, які потребують більшої уваги та знань.

3. Економія коштів

Використання GPT-чату може допомогти знизити витрати на техпідтримку, оскільки частину питань можна вирішити автоматизованим способом. Крім того, GPT-чат може бути доступний для користувачів 24/7, що дозволяє зменшити витрати на працю персоналу.

4. Аналіз даних

GPT-чат може допомогти зібрати важливі дані про користувачів, які можуть бути використані для поліпшення електронної комерції. Наприклад, можна зібрати дані про популярні запити, які користувачі роблять, щоб вибрати товари, та використовувати цю інформацію для підвищення ефективності маркетингових кампаній.

5. Підвищення продажів

GPT-чат може допомогти збільшити продажі, оскільки він може допомогти користувачам знайти потрібні товари та надати додаткову інформацію про товари. Крім того, GPT-чат може бути використаний для рекомендацій товарів, які можуть бути корисні для користувача, що може збільшити його інтерес до покупки.

6. Більш гладка взаємодія з користувачем

GPT-чат може допомогти підтримувати більш гладку взаємодію з користувачем, оскільки він може надати відповіді на запитання користувачів в режимі реального часу. Це дозволяє користувачам отримати швидку та ефективну підтримку, що може позитивно вплинути на їхні враження про компанію.

Приклади  успішних кейсів компаній, які використовують Chat GPT в E-Commerce:

  • H&M: Використовуючи чат-бота на базі Chat GPT, H&M допомагає клієнтам знайти потрібні товари та надає персоналізовані рекомендації на основі їхнього стилю та попередніх покупок. Крім того, чат-бот також допомагає клієнтам вирішувати проблеми з доставкою та поверненням товарів.
  • Sephoy: Надає клієнтам персоналізовану підтримку та консультації щодо вибору товарів. Чат-бот може допомагати з вибором розміру та кольору, надавати поради щодо стилю та пропонувати інші товари, які можуть зацікавити клієнта.

Ці приклади демонструють широкий спектр можливостей використання Chat GPT в електронній комерції та його потенціал для підвищення залученості клієнтів, покращення досвіду користувачів та збільшення продажів.

 

Довідково: Сьогодні SPAR – одна з найбільших у світі мереж супермаркетів та гіпермаркетів, що складається з понад 13 000 магазинів, які діють у 50 країнах світу. В Україні мережа розвивається за системою франчайзингу та пропонує 4 торгових формати: SPAR Express (магазини біля дому торговою площею до 200 кв.м), SPAR (супермаркети 200-800 кв.м), EUROSPAR (супермаркети 800-3000 кв.м), INTERSPAR (гіпермаркети більше 3000 кв.м). Ключові цінності SPAR для покупців - це широкий асортимент якісних і свіжих товарів, європейські стандарти обслуговування, індивідуальний підхід до кожного клієнта, комфорт і затишок в кожному магазині.

 

Тетяна Марчук - керівниця проєкту інтернет-магазину